seo seo seo LostSite.pl

Kanały RSS


Wiadomości pobierane on-line z listy kanałów RSS popularnych serwisów informacyjnych. Najpopularniejsze czytniki kanałów RSS. Specyfikacja kanału RSS oraz standardu XML.

www.rss.lostsite.pl

Katalog rss zawiera spis kanałów informacyjnych. Do katalogu można dodać każdy serwis internetowy, który na swoich stronach publikuje własne widomości lub wartościowe artykuły.

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami, przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Jakie są zalety RSS-ów?
RSS - Really Simple Syndication


Oparta na języku znacznikowym XML technika przesyłania nagłówków wiadomości. Wszystkie w większym lub w mniejszym zakresie bazują na języku XML. Aby "obejrzeć" kanał RSS musimy skorzystać ze specjalnego programu (tzw. czytnik kanałów).

Zaletą kanałów RSS jest możliwość oglądania w jednym miejscu nagłówków wiadomości z wielu źródeł jednocześnie. Czytnik RSS, pozwala na szybkie dotarcie do najświeższych informacji z różnych źródeł zebranych w jednym miejscu.

Kanały informacyjne RSS wykorzystywane są również przy przesyłaniu informacji między serwisami internetowymi.


Copyright (C) 2006 yavaho